Tworzysz Laboratorium Przyszłości STEAM i zastanawiasz się, w jakie pomoce dydaktyczne je wyposażyć? Twoja nowa pracownia koniecznie powinna zostać wzbogacona o rozwiązania LEGO® Education. To dzięki nim zorganizujesz lekcje, które swoją innowacyjną formułą idealnie wpisują się w potrzeby edukacji XXI wieku.

DLACZEGO WYPOSAŻYĆ LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W ROZWIĄZANIA LEGO® EDUCATION?

1. Oprócz zestawów LEGO® Education zyskujesz także dopracowane scenariusze lekcji dla nauczycieli i karty pracy dla uczniów

Przykładowy scenariusz zajęć z wykorzystaniem klocków lego education

Mocnym atutem rozwiązań LEGO® Education jest oprawa dydaktyczna. Już choćby dla niej warto zainwestować w zestawy klocków, ponieważ tworzone przez LEGO® treści dla nauczycieli są podparte 40-letnim doświadczeniem firmy w dziedzinie edukacji. Na podstawie setek badań i analiz opracowano scenariusze, które w optymalny sposób pozwalają wykorzystać klocki LEGO® Education w procesie kształcenia. Każda lekcja spełnia wymogi ujęte w podstawie programowej i podzielona jest na etapy.

Lekcje przetłumaczono na język polski, co pozwoliło na przełamanie bariery językowej i ułatwiło wdrożenie rozwiązań LEGO® Education w polskich szkołach. Kupując zestawy LEGO® Education, nie musisz się już martwić o znajomość języka angielskiego uczniów i nauczycieli.

Dla Twojej wygody zebraliśmy wszystkie scenariusze w gotowe pakiety, które możesz pobrać, przechodząc do kart produktów:

2. Zestawy LEGO® Education wykorzystasz na różnych przedmiotach

Wielu nauczycieli myśli, że kupując zestawy LEGO® Education, inwestują w pomoce dydaktyczne, które wykorzystają na jednym przedmiocie. Nic bardziej mylnego, ponieważ każdy zestaw ma o wiele szersze zastosowanie. Na przykład zestawy LEGO® Education BricQ Motion Essential przeznaczone są do nauki przedmiotów zawierających treści przyrodnicze (uczniowie mogą doświadczać takich zjawisk, jak np. działanie wiatru), ale mogą również wspierać proces zdobywania wiedzy z matematyki lub integrację uczniów. Z ich pomocą można kształcić również kompetencje językowe, przyzwyczajając uczniów do formułowania wniosków na forum klasy i ucząc ich zasad poprawnego wypowiadania się.

3. Rozwiązania LEGO® Education wspierają rozwój zawodowy uczniów i kompetencje przyszłości

5 powodów, dla których w Laboratorium Przyszłości powinny znaleźć się produkty LEGO® Education?

Rozwiązania LEGO® Education od zawsze wspierają uczniów w rozwoju zawodowym, kładąc nacisk na wzmacnianie kompetencji przyszłości (np. poprzez naukę języków programowania Scratch i Python). Dzięki temu po zakończeniu procesu edukacji każdy uczeń jest przygotowany do dorosłego życia i oczekiwań rynku pracy. To niezwykle ważne, bo przecież właśnie rolą szkoły jest wdrożenie kształcenia przygotowującego podopiecznych do funkcjonowania w świecie po zakończeniu edukacji. System Nauczania LEGO® to rozwiązanie, które ma na celu kształcić uczniów kompleksowo, również pod kątem rozwoju zawodowego.

4. Program rządowy to doskonała okazja na wyposażenie Laboratorium Przyszłości w rozwiązania LEGO® Education

Nie ma co ukrywać – zestawy LEGO® Education to drogie rozwiązanie z uwagi na oferowaną jakość. Dla niektórych placówek klocki LEGO® Education były do tej pory poza zasięgiem. Dzięki Programowi Laboratoria Przyszłości szkoły podstawowe mogą wnioskować o wyposażenie w nie swoich pracowni, nie wykorzystując na doposażenie własnych środków finansowych. Weź udział w Programie i skorzystaj z szansy na zdobycie pomocy dydaktycznych w ramach stworzenia pracowni STEAM.

5 powodów, dla których w Laboratorium Przyszłości powinny znaleźć się produkty LEGO® Education?

5. Kontinuum LEGO® Education to rozwiązania, które do siebie wzajemnie pasują

Robot edukacyjny ELLES LEGO Education

Każdy nowy zestaw LEGO® Education, tworzony w ramach kontinuum Systemu Edukacyjnego LEGO®, pozwala na łączenie go z innymi kompletami. Dzięki temu możliwe jest połączenie najnowszych klocków LEGO® Education SPIKE™ Essential ze starszym zestawem LEGO® Education BricQ Motion Essential. Co więcej, wspomniany komplet możesz używać nawet z pozornie niepasującymi do niego elementami LEGO® DUPLO® Zbuduj Emocje – małe klocki bez problemu łączą się z dużymi.

Jedną z nowości rozwiązań LEGO® Education dla szkół podstawowych jest możliwość zbudowania modelu robota Elles z elementów zawartych w 4 zestawach systemu. To daje uczniom kolejną możliwość do poszerzenia kompetencji STEAM, a nauczycielom pozwala na urozmaicenie prowadzonych lekcji.

Inwestując w rozwiązania LEGO® Education sprawisz, że Laboratorium Przyszłości, które tworzysz w ramach Programu, stanie się miejscem efektywnego zdobywania wiedzy i rozwijania kluczowych umiejętności. To inwestycja w lepsze jutro Twoich uczniów oraz w wysokiej jakości pomoce dydaktyczne, które posłużą w szkole przez wiele lat.

Leave a Reply