LEGO® Education SPIKE™ Essential to nowa pomoc dydaktyczna do nauki kodowania w koncepcji STREAM, przeznaczona dla klas I-III szkoły podstawowej. Zachęca dzieci do zdobywania wiedzy poprzez budowanie modeli ze znanych im klocków LEGO® i wprawianie ich w ruch z pomocą sekwencji komend stworzonej w aplikacji mobilnej.

LEGO® Education SPIKE™ Essential rozwija kompetencje STREAM

LEGO® Education SPIKE™ Essential to część Systemu Nauczania LEGO®

System Nauczania LEGO® to zintegrowane środowisko bogate w kompleksowe rozwiązania wspierające nauczycieli. Zawiera gotowe scenariusze lekcji, karty pracy dla uczniów, materiały wideo i specjalne materiały przeznaczone do organizowania lekcji w modelu hybrydowym. Ponadto System Nauczania LEGO® wspiera rozwój zawodowy i myślenie komputacyjne, kładąc nacisk na kompetencje XXI wieku.

System nauczania LEGO STREAM

LEGO® Education SPIKE™ Essential wpływa na rozwój krytycznego i samodzielnego myślenia

Nowy produkt z serii LEGO® Education to pomoc dydaktyczna, która wpływa na rozwój samodzielnego i krytycznego myślenia. Dzieje się tak poprzez ćwiczenia praktyczne, w których uczeń jest inżynierem. To on buduje model i go testuje, sprawdzając osobiście, czy jego założenia okazały się prawdziwe i konstrukcja została zaprogramowana poprawnie. Nauczyciel pełni funkcję wspierającą, zachęcając ucznia do poszukiwania rozwiązań napotkanych problemów.

LEGO® Education SPIKE™ Essential uczy programowania

Do zestawu dołączona jest aplikacja mobilna, w której uczeń może zaprogramować skonstruowany przez siebie model. Proces programowania odbywa się w Scratchu, czyli najczęściej wykorzystywanym językiem w nauczaniu w szkole podstawowej. Istnieją dwie metody tworzenia sekwencji:

  • z użyciem ikon
  • z wykorzystaniem komend

Dzięki temu nauczyciel może sam dostosować poziom nauczania do stopnia biegłości w programowaniu poszczególnych uczniów. Jest to szczególnie ważne podczas pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ten sposób można bez przeszkód realizować podstawę programową.

LEGO® Education SPIKE™ Essential konstrukcja z minifigurką wykorzystywana w scenariuszu Podwodna Misja
LEGO Education rozwija kompetencje miękkie

Nowy produkt rozwija kompetencje miękkie

Zajęcia praktyczne, w których nauczyciel organizuje wspólną naukę przez zabawę, LEGO® Education SPIKE™ Essential wpływa pozytywnie na rozwój społeczno-emocjonalny u dzieci i buduje ich asertywność już od najmłodszych lat. Pozwala także na wykształcenie się pozostałych kompetencji miękkich. Dzieci od najmłodszych lat chętnie formułują wnioski i spostrzeżenia, oswajając się z przemawianiem na forum grupy. W przyszłości nie będą miały problemów z wystąpieniami publicznymi i prowadzeniem prezentacji, ponieważ od najmłodszych lat wykształcą się u nich kompetencje miękkie. Zajęcia z wykorzystaniem tej pomocy dydaktycznej przygotowują uczniów do przyszłego życia zawodowego.

LEGO® Education SPIKE™ Essential pomaga w wyrażaniu emocji

Nauczyciel, wykorzystując klocki LEGO®, zachęca dzieci do korzystania z minifigurek, z którymi dzieci mogą się utożsamiać. Z ich pomocą mają możliwość odgrywania dynamicznych scenek z życia codziennego, co jeszcze bardziej ułatwia im wyrażanie emocji i uczy ich rozpoznawania.

Jaki to ma wpływ na późniejszy rozwój dzieci? Dzięki temu ich umiejętności komunikacyjne będą lepiej rozwinięte. To pozytywnie wpłynie na ich kontakty z innymi ludźmi i ułatwi im funkcjonowanie w społeczeństwie.

System nauczania LEGO STREAM

Join the discussion 6 komentarzy

Leave a Reply