Kompetencje STEAM

 

Umiejętność STEAM to kluczowe umiejętności XXI wieku, które przygotowują uczniów do pracy w dorosłym życiu.

Warto je także rozwijać już od najmłodszych lat życia dzieci. W poprzedniej części artykułu ukazywaliśmy ciekawe sposoby na rozwój kompetencji STEAM podczas zabawy z wykorzystaniem klocków LEGO®.

W kolejnej części artykułu zatytułowanego „Jak rozwijać kompetencję STEAM z edukacyjnymi klockami LEGO® cz.1?” ukażemy jeszcze więcej interesujących sposobów jak rozwijać kompetencje STEAM z wykorzystaniem klocków LEGO®.

Najlepszym sposobem na efektywną naukę jest nauczanie poprzez zabawę, które bardziej zaangażują dzieci oraz sprawią, że będą one skoncentrowane na wykonaniu zadania.

Sortowanie według koloru klocków

Jest to doskonała zabawa rozwijająca kompetencje STEAM dla dzieci, które uczą się rozpoznawać i nazywać kolory. Zadanie dziecka polega na podzieleniu klocków według kolorów. Można do tego użyć kolorowego bloku jako podstawki wskazującej kolor, ale można także je przesortować, tak jak na zdjęciu obok.

Zabawa w sortowanie klocków według kolorów:

-rozwija umiejętności kategoryzowania

-pomaga przyswoić nazwy kolorów

-uczy rozpoznawać kolory

-sprawia, że dziecko zwraca większą uwagę na porządek

 

 

 

 

 

 

Grupowanie według rozmiarów

Zabawa polega, dokładnie na tym samym na czym poprzednia. Mianowicie na sortowaniu klocków LEGO®, jednak tym razem dzielimy je według ich rozmiarów.

Podczas tej zabawy dzieci:

-budują umiejętność kategoryzowania

-rozwijają umiejętność rozpoznawania różnic i podobieństw

-ćwiczą umiejętności obserwacyjne

Do tej zabawy możecie wykorzystać klocki edukacyjne LEGO® z każdego zestawu dostępnego w sklepie Moje Bambino:

Leave a Reply

webinar inwestycja w edukację: na co warto wydać pozostałe środkui w 2023 roku? kliknij, by zapisać się na webinar 20.12.2023 o 17.30