Model STEAM

 

Nauka modelem STEAM to alternatywa dla ówczesnego sposobu nauczania w polskich szkołach. Opiera się głównie na praktycznej nauce poprzez doświadczenia, projekty, czyli praktyczną naukę.  Jest to model zachęcający uczniów do logicznego i abstrakcyjnego myślenia, który uczy skutecznej metody rozwiązywania problemów. STEAM ( Science-nauka, Technology- technologia, engineering- inżynieria,  arts- sztuka, mathematics- matematyka) to model nauczania, który łączy w sobie różne gałęzie nauki oraz uczy wykorzystywać zdobytą już wiedzę.

Sprawdź zestawy LEGO® DUPLO®

Dla najlepszych efektów najlepiej zacząć wprowadzać naukę modelem STEAM już u najmłodszych. Jednak jak to zrobić u dzieci, którzy myślą o zabawie, a nie przyswajaniu wiedzy z trudnych przedmiotów?

Przyswoić im tą wiedzę poprzez zabawę!

Z klockami LEGO®  łatwo przyswoicie potrzebną wiedzę z zakresu STEAM w trakcie zabawy z maluchami.

        Budowa toru z klockami LEGO® DUPLO i izolacją na rury

To wyzwanie inżynieryjne do wykorzystania z grupą dzieci, które zapewnia wiele rozrywki, a zbudowanie zapewnia frajdę.

Co jest potrzebne?

 

-klocki LEGO® DUPLO

-kulka

-izolacja na rury

-nożyczki bądź nożyk

Jak zbudować?

Budowa jest prosta!

Wystarczy rozciąć izolację rur na pół za pomocą nożyczek bądź noża. Następnie należy z klocków LEGO®  zbudować konstrukcje podtrzymujące izolację na rury i gotowe 😊 pozostaje tylko testowanie i niwelowanie błędów.

Malowanie wahadłem z klocków LEGO® DUPLO®

 Co jest potrzebne?

 

-klocki LEGO® DUPLO®

-kubeczek plastikowy

– lina do zawiązania kubka

-farba

Jak zrobić?

 

Najpierw należy zbudować wysoką konstrukcję z klocków LEGO®, na której trzeba zamontować element podtrzymujący kubeczek. Na jego dnie zróbcie dziurę, przez którą będzie mogła wypłynąć farba. Pod konstrukcją podstawcie białą kartkę, na której chcecie uzyskać malunek.  Pozostaje już tylko poruszać dźwignią, tak by kubeczek rozpryskał farbę.

Pamiętajcie, że zestawy LEGO® DUPLO® kupicie w sklepie internetowym Moje Bambino:

https://mojebambino.pl/3111/LEGO-DUPLO

Leave a Reply

webinar inwestycja w edukację: na co warto wydać pozostałe środkui w 2023 roku? kliknij, by zapisać się na webinar 20.12.2023 o 17.30