Ruszamy na szkolenia!

Sezon jesiennych konferencji edukacyjnych 2023 oficjalnie się rozpoczyna! W świecie zmieniającym się w szalonym tempie cały czas potrzebujemy doskonalić nasze umiejętności. Nie tylko przekazywać wiedzę naszym podopiecznym, ale również sami dbać o nasze zasoby – by były aktualne i by znać najnowsze narzędzia pracy, które także przechodzą wielką rewolucję. Co rusz pojawiają się nowe systemy do prowadzenia dokumentacji, programy rządowe umożliwiające zakup nowego sprzętu, zmiany w podstawie programowej. Trzeba być ciągle czujnym. Na szczęście nauczyciele to wyjątkowa grupa, której zamiłowanie do poszerzania wiedzy nigdy nie gaśnie!

Ogólnopolski Cykl Konferencji EduTrendy’23 to nasza odpowiedź na potrzebę rozwoju pedagogów, dyrektorów szkół i osób związanych z edukacją. Ruszamy w trasę konferencji dla nauczycieli, dla dyrektorów, dla wszystkich osób, których edukacja jest pasją! Bierzemy na warsztat aktualne tematy w środowisku oświatowym – przemiany cyfrowe, edukację włączającą, projektowe zajęcia w modelu STREAM oraz trendy w edukacji i ich tajemnice i pędzimy z odpowiedziami na najbardziej nurtujące pytania! Przygotowaliśmy dla Was merytoryczne wykłady, bezpłatne warsztaty i program, który skupia się na umiejętnościach cyfrowych nauczycieli i efektywnym wykorzystaniu narzędzi pracy!

O czym będziemy rozmawiać i od kogo będziemy się uczyć?

  1. Zaczniemy od Anny Stalmach-Tkacz – Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli i Grupy Edukacyjno-Szkoleniowej SOKRATES, prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji EDU-MONTIS, ekspert d.s. nowych rozwiązań prawnych w oświacie, procesowego wspomagania szkół i koordynator sieci dyrektorskich… można by długo wymieniać ogrom wiedzy i zakres specjalizacji, ale przede wszystkim – fantastyczna kobieta! Anna opowie nam o byciu liderem w szkole i wprowadzaniu zmian w wykładzie: Szkoła nowoczesnych technologii czy szkoła rozwoju? Rola kadry kierowniczej oświaty w budowaniu i wdrażaniu nowych strategii rozwoju – zasoby, kompetencje, perspektywy
  2. Mariola Fik trenerka w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog, wyróżniona przez SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych i miłośniczka edukacji w duchu STEAM wprowadzi nas w temat: “Inteligentna klasa – czy to już możliwe? Rewolucja w sposobach współczesnego nauczania.”. Przeanalizuje za i przeciw dostępnych rozwiązań technologicznych i dostarczy nam mnóstwo wiedzy o tym, jak być prawdziwie na czasie w nowoczesności!
  3. Wyjątkowy gość i ekspert ze słonecznej Italii Vittorio Belloni to człowiek o wyjątkowej charyzmie! Nauczyciel uczniów z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi  i członek “Zespołu Innowacji Cyfrowych” Instytutu “Andrea Ponti” w Gallarate, a przy tym twórca projektu “Magikering”, który łączy nauczanie ze sztuką iluzji, żeby jeszcze lepiej angażować młode umysły w poszukiwanie wiedzy. Vittorio podzieli się z nami doświadczeniem z zagranicy dotyczącymi edukacji inkluzyjnej w czasach rewolucji technologicznej w wykładzie: “Nowe technologie a edukacja włączająca: najlepsze praktyki z włoskich szkół.” Nie możemy się doczekać!
  4. Z kolei Ewa Myka-Zaprawa i Piotr Waś, eksperci z dziedziny wyposażenia szkół i potrzeb placówek, podzielą się z nami tajemnicami aranżacji przestrzeni szkolnej w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać potencjał miejsca i wesprzeć rozwój uczniów w wykładzie: “Strefa STEAM w każdej klasie. Jak Laboratoria Przyszłości zmieniają standardy nauczania.”
  5. Ale skąd na to pieniądze..? Wszystko o finansowaniu i zdobywaniu środków na rozwój placówek wyjaśni nam Daria Korcz – ekspertka w tej materii, która od 14 lat realizuje działania związane z oceną, sporządzaniem projektów unijnych, ich rozliczaniem i kontrolingiem. Jeśli komuś ufać w dziedzinie wniosków i projektów, to tylko Darii!
  6. Nie zabraknie także ekspertów z dziedziny technologii – Jakub Desperak i Mateusz Kamiński z Lenovo pomogą nam zgłębić tajemnice nowoczesnej technologii w edukacji, zapewnią wskazówki do wyboru laptopa dla nauczyciela i odpowiedzą na najbardziej nurtujące Was pytania w wykładzie: “Nasz Przewodnik po Edukacji Przyszłości”.
  7. O metodzie prowadzenia zajęć w trybie projektowym STEAM opowie Krzysztof Kaszuba – pomysłodawca i organizator konferencji „Wybieram STEAM EDUkację”, pod patronatem MEiN, GovTech Polska i Instytutu Badań Edukacyjnych. Krzysztof jest zaangażowanym aktywistą na rzecz STEAM i rozwija metody edukacji i wykorzystania nowoczesnych narzędzi z programu „Laboratoria Przyszłości”. Jego prelekcja będzie skoncentrowana na praktycznych aspektach implementacji metody projektów w edukacji STEAM, tak aby skutecznie osiągać zamierzone efekty w nauczaniu.

Doświadcz nowoczesności!

Ale nie samym wykładem człowiek żyje! Ręce na pokład, szkolimy się również w praktyce! A z czego? Z rozwiązań LEGO Education, praktycznego wykorzystania inteligentnych narzędzi w szkole, tzw. Inteligentnej Klasy, oraz oceny pracy dyrektora! Najlepsi z najlepszych zaopiekują się Wami podczas kameralnych warsztatów praktycznych w niewielkim gronie (20,25 osób), by jak najlepiej przeprowadzić Was przez tematy i zapewnić praktyczne doświadczenia!

Będziecie także mieli okazję zobaczyć aranżację klasy STEAM, zgodną z opracowaniem prof. Marleny Plebańskiej, która wspomaga proces pracy projektowej, jest łatwa do dostosowania do potrzeb klasy i rodzaju zajęć – pracy grupowej i indywidualnej i jest bezpieczną, nowoczesną przestrzenią, w której młode umysły mogą rozkwitać! Do Waszej dyspozycji będzie także Inteligentna Klasa, w której będzie można doświadczyć najnowszych rozwiązań do organizacji lekcji!

W części wystawowej będziecie też mogli skorzystać z porady dotyczących zadań konsultanta cyfrowego w szkole i porady ekspertów Lenovo w sprawie laptopów dla nauczycieli oraz zaangażować się w dyskusje przy kawie z nauczycielami z całej Polski.

Kto jest z nami?

Honorowy patronat nad naszymi spotkaniami objęły instytucje: GovTech Polska, Instytut badań Edukacyjnych (IBE), Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE), Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych (CRPK), Pomorski Kurator Oświaty, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Prezydent Miasta Katowice, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Fundacja EdTech Poland.

Natomiast patronatu merytorycznego udzielili nam: PCEN Gdańsk, Fundacja EDU-MONTIS,Grupa Edukacyjno-Szkoleniowa SOKRATES oraz KidsTech STEAM EDUkacja.

Kiedy? Gdzie? Ile to kosztuje?

Udział w konferencji i warsztatach jest całkowicie bezpłatny, więc nie ma powodu, by nie dołączyć do nas na EduTrendy’23. Przyjdźcie, poszerzcie swoje horyzonty edukacyjne i stańcie się liderami w dziedzinie edukacji. Zapewniamy zaświadczenia udziału dla wszystkich uczestników wydarzenia!

Czekamy na Was:

– we Wrocławiu 10.10.2023

– w Katowicach 11.10.2023

– w Krakowie 12.10.2023

– w Gdańsku 24.10.2023

– w Poznaniu 25.10.2023

– w Warszawie 26.10.2023

wszędzie od godziny 9:00.

Rejestracja i więcej informacji na stronie:

https://akademiabambino.pl/konferencje2023/#rejestracja

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do rozwoju!
Do zobaczenia na EduTrendy’23!

Leave a Reply

webinar inwestycja w edukację: na co warto wydać pozostałe środkui w 2023 roku? kliknij, by zapisać się na webinar 20.12.2023 o 17.30