Model STEAM

Nauka modelem STEAM opiera się na nauce poprzez doświadczenia oraz projekty. Metoda ta sprawia, że uczeń jest skoncentrowany na zadaniu,  przez co nauka jest skuteczniejsza, szybciej i na dłużej zapamiętywana. Ważne jest, by ten model nauki wprowadzić już w przedszkolu, aby wykorzystać wrodzoną ciekawość do poznawania i eksplorowania świata.

LEGO® DUPLO® STEAM Park

 

Z rozwiązaniem LEGO® DUPLO® STEAM Park przedszkolaki poznają świat nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki poprzez doskonałą zabawę.

Zestaw jest świetnym sposobem na rozwijanie swojej wyobraźni- dzieci mogą tworzyć dynamiczne kolejki, zabawne gry oraz scenki.

Cele edukacyjne:

• rozumienie związków przyczynowo-skutkowych,

• rozwijanie wyobraźni oraz kreatywności,

• budowanie kompetencji STEAM,

• umiejętność obserwowania i opisywania świata,

• umiejętność współpracy w grupie,

• umiejętność przewidywania i rozwiązywania problemów.

Zawartość zestawu

Zestaw LEGO® DUPLO® STEAM Park zawiera aż 295 elementów, dzięki którym dzieci lepiej mogą zrozumieć zasady działania mechanizmów oraz ruchu. Ponadto na zestaw składa się podręcznik nauczyciela z 8 lekcjami online oraz 8 dwustronnych kart inspiracji.

Pomoc dla nauczyciela

Materiały dla nauczyciela mają stanowić inspirację do przeprowadzania angażujących zajęć, na którym rozwijane będą kluczowe umiejętności STEAM.

Ponadto w podręczniku dołączonym do zestawu, znajdują się przydatne plany zajęć, które pomogą nauczycielom przeprowadzić ciekawe lekcje, w których dzieci podczas budowania konstrukcji będą mogły myśleć jak naukowcy, eksperymentować i testować różne i ciekawe pomysły.

Zestaw  LEGO® DUPLO® STEAM Park kupicie Państwo w sklepie internetowym Moje Bambino:

https://mojebambino.pl/lego-duplo/35657-lego-duplo-steam-park.html

 

Więcej materiałów dla nauczycieli, wspierających prowadzenie angażujących zajęć znajdą Państwo tutaj:

https://mojebambino.pl/content/31-materialy-do-pobrania

 

Leave a Reply

webinar inwestycja w edukację: na co warto wydać pozostałe środkui w 2023 roku? kliknij, by zapisać się na webinar 20.12.2023 o 17.30