Rządowy Program Laboratoria Przyszłości to szansa dla placówek edukacyjnych na otrzymanie wsparcia finansowego na zakup wyposażenia umożliwiającego przeprowadzenie zajęć praktycznych, kształtujących kompetencje techniczne i kreatywność uczniów. Na Program Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło aż 1 miliard złotych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Szczegóły Programu Laboratoria Przyszłości

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości w 2021 roku o dofinansowanie mogły wnioskować:

 • szkoły podstawowe
 • ogólnokształcące szkoły artystyczne

Od 7 kwietnia do 31 maja 2022 roku trwał nabór dla podstawowych szkół niesamorządowych, w tym dla:

 • szkół publicznych
 • szkół niepublicznych
 • publicznych i niepublicznych szkół artystycznych
 • publicznych szkół w zakładzie poprawczym i schronisku dla nieletnich
 • polskich szkół za granicą

Ponadto w naborze mogły brać udział również podstawowe szkoły samorządowe, które nie złożyły wniosku w pierwszym terminie.

Założeniem Programu było wyposażenie placówek publicznych i niepublicznych w sprzęt zamieszczony w katalogu wyposażenia podstawowego do 30 czerwca 2023 roku. Wyposażenie z katalogu stanie się obowiązujące dla wszystkich wyżej wymienionych placówek, niezależnie od wzięcia przez nie udziału w Programie.

Wnioskowanie w Programie Laboratoria Przyszłości zajmuje tylko kilka chwil i nie wymaga wkładu własnego. Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek przez internet, a następnie poczekać na jego weryfikację przez organ prowadzący i rozpatrzenie go przez wojewodę. Na końcu tego procesu zostaje ogłoszona decyzja w sprawie przyznania środków organom prowadzącym.

15 września 2021
Rozpoczęcie konsultacji dotyczących wyposażenia zawartego w katalogu
30 września 2021
Zakończenie konsultacji społecznych
Początek października 2021
Ogłoszenie finalnej wersji katalogu wyposażenia i rozpoczęcie zgłoszeń szkół samorządowych oraz organów prowadzących
30 listopada 2021
Zamknięcie terminu zgłoszeń dla szkół samorządowych
31 grudnia 2021
Ostateczny termin dla szkół samorządowych na wykorzystanie co najmniej 60% środków przyznanych w ramach programu
28 lutego 2022
Przekazanie przez organy prowadzące informacji o wykorzystaniu wsparcia w 2021 roku
31 marca 2022
Przekazanie przez wojewodę zbiorczej informacji o wykorzystaniu wsparcia w 2021 roku
31 maja 2022
Termin składania wniosków dla podstawowych szkół samorządowych, które nie złożyły wniosku w pierwszym terminie
31 sierpnia 2022
Ostateczny termin dla szkół samorządowych na wykorzystanie pozostałych maksymalnie 40% środków przyznanych w ramach programu
1 września 2022
Ostateczny termin na dostarczenie wyposażenia Laboratoriów Przyszłości
19 września 2022
Termin składania wniosków dla podstawowych szkół niesamorządowych
23 stycznia 2023
Termin na złożenie sprawozdania z realizacji programu w 2022 roku dla organów prowadzących podstawowe szkoły samorządowe
30 czerwca 2023
Termin na dostarczenie zamówionego wyposażenia do szkół niesamorządowych i na na zaopatrzenie szkół samorządowych i niesamorządowych w wyposażenie z katalogu podstawowego Laboratoriów Przyszłości
O co można wnioskować w programie Aktywna Tablica 2022

Firma Moje Bambino od lat pomaga placówkom edukacyjnym, wspierając je w trakcie programów rządowych. Także i tym razem zaangażowała się we wsparcie, opracowując katalog starannie wyselekcjonowanych produktów, które spełniają wymogi Katalogu wyposażenia Ministerstwa Edukacji i Nauki. Decydując się na ofertę Moje Bambino, zyskujesz profesjonalne wyposażenie i nieustające wsparcie na każdym etapie realizacji programu.

Obejrzyj Katalog Laboratoria Przyszłości:

 • Ponad 200 stron
 • Niemal 800 produktów
 • Szczegółowe informacje o Programie
 • Gotowe pakiety
 • Aranżacje pracowni

I wiele, wiele więcej!

OBEJRZYJ KATALOG LABORATORIA PRZYSZŁOŚCISPRAWDŹ OFERTĘ UZUPEŁNIAJĄCĄ KATALOG NA 2022 ROK

Odwiedź stronę https://www.laboratoriaprzyszlosci.edu.pl i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami odnośnie Programu Rządowego Laboratoria Przyszłości.

Co zyskasz, odwiedzając stronę?

 • Poznasz szczegółowe informacje na temat programu,
 • Przeliczysz koszty z pomocą kalkulatora,
 • Zainspirujesz się aranżacjami pracowni,
 • Pobierzesz przydatne materiały dla nauczyciela,
 • Sprawdzisz katalog pomocy rekomendowanych w Programie.
Wejdź na stronę!

Szukasz wyposażenia do pracowni?

Obejrzyj katalog Laboratoria Przyszłości

Obejrzyj Katalog Laboratoria Przyszłości:

 • Ponad 200 stron
 • Niemal 800 produktów
 • Szczegółowe informacje o Programie
 • Gotowe pakiety
 • Aranżacje pracowni

I wiele, wiele więcej!

OBEJRZYJ KATALOG

Chcesz sprawdzić swoje wyliczenia?

Skorzystaj z kalkulatora

 • Wyliczenia według budżetu lub liczby uczniów,
 • Wyposażenie pogrupowane według pracowni,
 • Wyszukiwanie po kodzie produktu,
 • Pokazuje stan wykorzystanych środków i pozostałą kwotę  do wydatkowania,
 • Możliwość eksportu danych do arkusza kalkulacyjnego (.xls) lub dokumentu PDF.
PRZELICZ KOSZTY WYPOSAŻENIA

Pytania? Wątpliwości? Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Nasi konsultanci czekają na Twój telefon.

Zadzwoń do nas:

42 233 78 78

 

Lub skorzystaj z wygodnego formularza kontaktowego:

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Stwórz z nami profesjonalne laboratorium przyszłości!

Program Laboratoria Przyszłości to projekt rządowy, który ogłoszono w 2021 roku. Była to szansa dla publicznych i niepublicznych szkół podstawowych na zdobycie środków finansowych na zakup wyposażenia pracowni, które od 1 września 2022 roku stały się obowiązkowe we wszystkich szkołach. Dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu w Programie, placówki mogły stworzyć pracownie, w których uczniowie będą nabywali umiejętności praktyczne. W ramach dofinansowania dyrektorzy mogli pozyskać środki na zakup sprzętu do prowadzenia zajęć uczących dzieci robótek ręcznych, obróbki drewna i metalu, druku 3D, robotyki i programowania, obsługi sprzętu AGD, a także obróbki materiałów cyfrowych i wielu innych umiejętności przydatnych w dorosłym życiu. Program wspierał kształcenie w duchu koncepcji STEAM (STREAM). Placówki mogły wykorzystać środki na zakup wyposażenia podstawowego i dodatkowego, które zostało określone w wytycznych zawartych w katalogu MEiN. W ramach katalogu szkoły podstawowe mogły wnioskować o wyposażenie, takie jak drukarki 3D z możliwością dokupienia laptopa lub chromebooka, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, lutownice hot air z grotem, aparat fotograficzny, kamerę przenośną cyfrową, gogle VR, robota edukacyjnego Photon, klocki LEGO® Education i wiele, wiele innych. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie przez nauczycieli zajęć praktycznych, przygotowujących uczniów do dorosłego życia i rozwijających ich zainteresowania. Program Laboratoria Przyszłości zakładał wydatkowanie środków do końca sierpnia 2022 roku. W pierwszym etapie, placówki zobowiązane były do wykorzystania 60% kwoty dotacji do końca 31 grudnia 2021. Pozostałe 40% szkoły zobowiązane były wydać do 31 sierpnia 2022. Wyposażenie zakupione w ramach Programu musiało się znaleźć w placówkach najpóźniej 1 września 2022 roku. Firma Moje Bambino, jako niekwestionowany lider wyposażenia placówek i instytucji edukacyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej, w swojej ofercie dla szkół podstawowych przygotowała bogaty katalog na potrzeby Programu Laboratoria Przyszłości, liczący ponad 200 stron w którym znajduje się niemal 800 produktów. Ponadto przygotowała gotowe pakiety wyposażenia, które ułatwiają wybór sprzętu do pracowni i dają klientom pewność, że są one zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dzięki temu każda placówka mogła skorzystać z gotowych zestawów,  które przewidziano w różnych wariantach cenowych. Aby jeszcze bardziej ułatwić dyrektorom szkół podstawowych wybór wyposażenia, na stronie internetowej sklepu stworzono także opracowany na potrzeby Programu kalkulator, który pozwalał Klientom kontrolować wydatkowanie środków z pozyskanego dofinansowania i sprawdzić wyliczenia, a także wyeksportować listę produktów do pliku pdf.

LEGO, logo LEGO, logo DUPLO i SPIKE oraz MINDSTORMS są znakami towarowymi należącymi do Grupy LEGO. Wykorzystano za pozwoleniem. ©2024 The LEGO Group.