Nie ogranicza Cię przestrzeń, tylko wyobraźnia

Nauczanie STREAM może odbywać się nawet w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Starannie zaprojektowana przestrzeń z przemyślanym układem, pozwala na stworzenie w pełni funkcjonalnego środowiska do nauczania w nurcie STREAM. Aby to było możliwe, należy wykorzystać potencjał kompaktowych i mobilnych rozwiązań, które pozwalają nauczycielom na zachowanie elastyczności w nauczaniu.

Przestrzeń została zaaranżowana w taki sposób, by nauczyciel mógł prowadzić angażujące zajęcia z wykorzystaniem metody doświadczalnej oraz uczyć uczniów pracy metodą projektu. Ponadto daje możliwość organizacji pracy uczniów w grupach, w parach lub indywidualnej. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie w trakcie nauczania nowoczesnych pomocy edukacyjnych.

Stworzenie jednej, wspólnej strefy, w której uczniowie mogą kształcić umiejętności praktyczne, pozwala instytucjom edukacyjnym wyposażyć pracownie w interaktywne pomoce dydaktyczne i ograniczyć wydatki na wyposażenie dodatkowe. To także idealne rozwiązanie dla placówek, które nie dysponują salami lekcyjnymi o większej powierzchni.

Ruchome stoły Moove+, które można dowolnie przemieszczać, stanowią podstawowy element wyposażenia pracowni STREAM. Dzięki nim możliwa jest praca indywidualna oraz grupowa, a także prowadzenie zajęć z wykorzystaniem metody projektu i metody doświadczalnej. Mobilna szafka na laptopy i podstawa mobilna do monitorów interaktywnych pozwalają na elastyczne wykorzystywanie urządzeń multimedialnych, takich jak monitory interaktywne insGraf DIGITAL FUTURE, w trakcie nauczania. Krzesła Flexi obrotowe na kółkach z regulacją wysokości jeszcze bardziej zwiększają możliwość przearanżowania przestrzeni w zależności od aktualnych potrzeb edukacyjnych. Regał Grande mobilny dwustronny to funkcjonalne dopełnienie kompozycji, które oprócz estetyki ułatwia organizację pomocy dydaktycznych, na przykład Modułowych Pracowni Przyrodniczych.

Pomieszczenia o powierzchni do 30m² mają olbrzymi potencjał, który łatwo wykorzystać w codziennym nauczaniu. Oferują świetną akustykę, którą można jeszcze dodatkowo ukierunkować poprzez zastosowanie zestawu kwadratów wyciszających. Dzięki niemu  fale dźwiękowe nie wydostaną się poza pracownię i nie zakłócą lekcji odbywających się w sąsiednich pomieszczeniach. Ponadto nauczyciele mogą prowadzić lekcje w komfortowych warunkach i z wykorzystaniem multimedialnych pomocy dydaktycznych oraz innowacyjnych urządzeń, takich jak Robot Edukacyjny Photon, czy BECREO kit.

Ważnym elementem wyposażenia szkolnej pracowni przedmiotowej jest Mobilna Majsterkownia – zestaw służący do ćwiczenia umiejętności technicznych na licencji Centrum Nauki Kopernik. To pomoc dydaktyczna, umożliwiająca uczniom naukę obróbki drewna i metalu. Zestaw zawiera komplet narzędzi wraz z kartami pracy, filmami instruktażowymi i regałem do samodzielnego złożenia. Dzięki temu uczniowie nabywają kompetencje twarde, które wykorzystają w sytuacjach z życia codziennego – np. dokonają napraw drobnych usterek we własnym domu.

Mobilna majsterkownia w nauczaniu STREAM